start  |  mail  |  szko³a

Strona g³ówna

Ko³o regionalne

Julian Tuwim znany i lubiany

W roku 2013 przypadaj± sze¶ædziesi±ta rocznica ¶mierci oraz stulecie poetyckiego debiutu Julian Tuwima. Obie rocznice  stanowi± wiêc okazjê do oddania ho³du temu wielkiemu Poecie, który kszta³towa³ jêzyk, wyobra¼niê wielu pokoleñ Polaków, ucz±c ich zarazem poczucia humoru i ukazuj±c optymizm codziennego ¿ycia. W naszej szkole postaæ pisarza urodzonego w £odzi i spêdzaj±cego w niej swoje m³odzieñcze lata, przybli¿yli uczniowie ko³a regionalnego pod kierunkiem pañ Wioletty Nolbrzak-Sibilskiej i Marzeny Wlaz³owicz-Pietras.

Niecodzienna lekcja pod has³em: ”Julian Tuwim – znany i lubiany”, w której wziê³a udzia³ m³odzie¿ ca³ej naszej szko³y, odby³a siê w ¶rodê 15 maja. Znane i popularne wiersze dla dzieci przypomniane zosta³y przez m³odych aktorów, w sk³adzie: Karolina Kozanecka, Karolina Bielecka, Zuzanna Górska, Katarzyna Pietrzak, Izabela Grzelczyk, Kamila Kêdzia, Marcin Radziejewski, Kacper Wo¼niak, Dominik Przychodniak, Aleksandra Ziêtera, Mateusz Miller, Adrian Magnussen, Julia Wo¼niak i Katarzyna Góralska. Najwiêkszym zainteresowaniem cieszy³y siê nawi±zuj±ce do wspó³czesno¶ci interpretacje spó¼nionego s³owika, Grzesia – k³amczucha, roztargnionego pana Hilarego, czy lokomotywy ci±gn±cej z mozo³em 40 wagonów. Na zakoñczenie spotkania uczniowie przy d¼wiêkach Gdañskiego Przeboju Roku 1983 wykonanego przez Tomasza Piotrowskiego pt: „Lokomotywa Blues”, obejrzeli prezentacje multimedialn± mówi±c± o ¿yciu i twórczo¶ci g³ównego bohatera spotkania.

Zobacz prezentacjê: Julian Tuwim znany i lubiany

opracowanie 2013 © Marzena Wlaz³owicz-Pietras