start  |  mail  |  szko豉

Ko這 regionalne

Kontakt e-mail

Julian Tuwim znany i lubiany

W roku 2013 przypadaj sze嗆dziesi徠a rocznica 鄉ierci oraz stulecie poetyckiego debiutu Julian Tuwima. Obie rocznice  stanowi wi璚 okazj do oddania ho責u temu wielkiemu Poecie, kt鏎y kszta速owa j瞛yk, wyobra幡i wielu pokole Polak闚, ucz帷 ich zarazem poczucia humoru i ukazuj帷 optymizm codziennego 篡cia. W naszej szkole posta pisarza urodzonego w υdzi i sp璠zaj帷ego w niej swoje m這dzie鎍ze lata, przybli篡li uczniowie ko豉 regionalnego pod kierunkiem pa Wioletty Nolbrzak-Sibilskiej i Marzeny Wlaz這wicz-Pietras.

Niecodzienna lekcja pod has貫m: ”Julian Tuwim – znany i lubiany”, w kt鏎ej wzi窸a udzia m這dzie ca貫j naszej szko造, odby豉 si w 鈔od 15 maja. Znane i popularne wiersze dla dzieci przypomniane zosta造 przez m這dych aktor闚, w sk豉dzie: Karolina Kozanecka, Karolina Bielecka, Zuzanna G鏎ska, Katarzyna Pietrzak, Izabela Grzelczyk, Kamila K璠zia, Marcin Radziejewski, Kacper Wo幡iak, Dominik Przychodniak, Aleksandra Zi皻era, Mateusz Miller, Adrian Magnussen, Julia Wo幡iak i Katarzyna G鏎alska. Najwi瘯szym zainteresowaniem cieszy造 si nawi您uj帷e do wsp馧czesno軼i interpretacje sp騧nionego s這wika, Grzesia – k豉mczucha, roztargnionego pana Hilarego, czy lokomotywy ci庵n帷ej z mozo貫m 40 wagon闚. Na zako鎍zenie spotkania uczniowie przy d德i瘯ach Gda雟kiego Przeboju Roku 1983 wykonanego przez Tomasza Piotrowskiego pt: „Lokomotywa Blues”, obejrzeli prezentacje multimedialn m闚i帷 o 篡ciu i tw鏎czo軼i g堯wnego bohatera spotkania.

Zobacz prezentacj: Julian Tuwim znany i lubiany

opracowanie 2013 © Marzena Wlaz這wicz-Pietras